Cestou na ostrov Aristotela Onassise

Cestou na ostrov Aristotela Onassise

Popis: Ostrov Skorpios koupil v roce 1962 (stejný rok mého narození) řecký rejdař Aristoteles Onassis a postupně na něm vybudoval své letní sídlo včetně heliportu. Na tomto ostrově se oženil s Jacqueline Kennedy (20. října 1968). Po jeho smrti ostrov patřil jeho dceři Christině, po jejíž smrti jej zdědila její dcera Athina Roussel Onassis. V rodinné hrobce na ostrově jsou vedle Aristotela pohřbeni i jeho syn Alexander (zemřel při letecké nehodě) a dcera Christina (zemřela za nejasných okolností, zřejmě na předávkování drogou). Na ostrově jsou vyhrazeny dvě malé pláže přístupné pro veřejnost.
V roce 2013 Athina Roussel Onassis ostrov Skorpios pronajala na 100 let za 100 miliónů anglických liber. Dlouhodobou nájemnicí se stala 25letá Jekatěrina Rybolovleva, jediná dcera ruského miliardáře Dmitrije Rybolovleva, který je mj. vlastníkem fotbalového klubu AS Monaco.

Použitá fototechnika: Olympus OM-D E-M1

Klíčová slova: řecko, lefkáda, skorpios, hory, ostrov, onasis, moře, hladina, obloha, mraky

Kategorie: Léto

Zobrazeno: 5848 ×

Lokalita: Lefkáda

Vložit na facebook Vložit na twitter Záložka na Delicious

                                                 


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace